Bulgaristan Eğitim Puanları

puanlari bulgaristan universiteleri

Bulgaristan üniversiteleri puanları konusu liseden mezun olan her öğrencinin yakından takip ettiği bir konudur. Ülkemizde sınava giren öğrencilerin en çok merak ettiği konu, üniversite puanlarının yükseleceği konusudur. Çünkü, üniversite puanları ile bir öğrencinin sınavda aldığı puanlar, kazanıp kaybettiğinin göstergesidir. Yani öğrenciler liseyi bitirdikten sonra sınavlar ile birlikte puan konusuyla strese girmektedirler.

Bulgaristan üniversitelerinde ise böyle bir durum söz konusu bile değildir. Yani Bulgaristan üniversitelerinde okuyabilmek için üniversite puanları ile uğraşmak zorunda değilsiniz. Bulgaristan’da üniversite eğitimi alabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Ne girdiğiniz sınavlardan aldığınız puan, ne not ortalamanız ne de liseden mezun olduğunuz alan önemlidir. Yani Bulgaristan’da üniversitelerde dilediğiniz bölümü okuyabilmek için bir ön şart söz konusu değildir. Üstelik bu avantajı oldukça düşük ücretlere yaşayacaksınız. Ülkemizde ve diğer birçok ülkede ki üniversitelerin aksine Bulgaristan üniversiteleri ekonomik olarak cazip seçenekler sunmaktadır.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi alarak hayallerinizi süsleyen mesleklere ilk adımı atma olanağı yakalayacaksınız. Bulgaristan üniversiteleri incelendiğinde ise akademik kadrolarda bulunan profesör ve doçent sayısının fazlalığı ön plana çıkmaktadır. Böylece öğrenciler seçtikleri alan ile ilgili konunun en yetkin uzmanlarından ders alabilecekler. Ayrıca Bulgaristan’da üniversitelerin yeterli fiziki donanıma sahip olması, uygulamalı eğitim ile birlikte kalitenin de artmasını sağlamıştır. Bulgaristan’da öğrencilere sunulan sosyal aktiviteler da oldukça geniştir. Spor etkinlikleri, kültürel faaliyetler, çeşitli geziler ve daha birçok etkinlik ile öğrenciler keyifli vakit geçirmektedirler.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi alan kişilerin yorumlarını incelediğinizde genelde olumlu olduğunu görebileceksiniz. Çeşitli forumlarda, sosyal medya üzerinden ya da çeşitli platformlarda Bulgaristan’da üniversite eğitimi alan öğrencilerin okul kalitesinden ve eğitim düzeyinden ne kadar memnun olduklarını anlayacaksınız.

Bulgaristan üniversitelerine kayıt, vize işlemleri, gerekli belgeler, konaklama, ekonomik ve hızlı ulaşım gibi birçok sorunuza cevap almak için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizleri beklemektedir. Ülkemizde onlarca ofisi bulunan, uzman çalışanlarıyla dürüst ve hızlı hizmet sunan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, her an yanı başınızda olacaktır. Kurulduğu günden beri ilkelerinden ödün vermeyen Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurtdışı eğitim için rehberiniz olacaktır.