Bulgaristan Eğitim İletişim

iletisim bulgaristan universiteleri

 

Bulgaristan, Balkan Yarımadası’nda yer alan ülkelerden biridir. Bulgaristan özellikle eğitim alanında yaptığı atılımlar ile dikkat çekmektedir. Ülkenin dört bir yanında yer alan kaliteli üniversiteler, her yıl binlerce yabancı öğrencinin tercihi olmaktadır. Ülkemizde de Bulgaristan üniversitelerine yoğun bir ilgi vardır.

Neden Bulgaristan Eğitim

Eğitim hayatının en önemli aşaması olan üniversite hayatı, kişilerin geleceğini şekillendirecek seçimlerden oluşmaktadır. Bu noktada Bulgaristan üniversitelerinden birine gitmek istediğinizde YGS ya da LYS puanları, lisedeki not ortalaması gibi kriterler geçerli değildir. Yani lise mezunu olmanız dilediğiniz üniversite bölümünü okuyabilmeniz için yeterlidir. Ayrıca liseden mezun olduğunuz alana yönelik bölüm seçme zorunluluğu da yoktur. Bulgaristan’da yabancı dil ile okuyacağınız için yabancı dil konusunda da kendinizi geliştirme imkanı yakalayacaksınız.

Bulgaristan üniversitelerinde çağdaş ve kaliteli eğitim alırken aynı zamanda okullardaki donanım sayesinde uygulamalı eğitim de alabileceksiniz. Bunun yanı sıra üniversitelerin uzman akademik kadrosu oldukça geniş ve yetkindir. Bulgaristan üniversitelerinde bunların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de ön plandadır. Ayrıca bu üniversitelerde sportif faaliyetler de öğrenciler için zevkli vakit geçirmek için fırsattır. Konaklama konusunda da birçok imkan sunan Bulgaristan’da oldukça konforlu ve ferah yurtlarda kalmanız mümkündür.

Bulgaristan üniversitelerinde saydığımız tüm bu artılara rağmen eğitim oldukça ekonomiktir. Ülkemiz ve diğer ülkelerdeki üniversiteler ile kıyaslandığında Bulgaristan üniversitelerinin yıllık ücretleri oldukça uygundur. Eğitim hayatınızın belki de en kritik seçimi olan üniversite tercihinizi sınavlara bağlı olmadan, alanınızdan bölüm seçme zorunluluğu olmadan, ekonomik ve rahat bir şekilde yapabilmeniz için Bulgaristan’da bulunan üniversiteler sizleri beklemektedir.

Anadolu Yurtdışı eğitim Danışmanlığı olarak sizlerin bu kritik üniversite seçiminizde rehber olmaktan mutluluk duyacağız. Bulgaristan’da bulunan üniversiteler ile ilgili son ve en doğru bilgileri öğrenebilmeniz için sizleri ofislerimize beklemekteyiz. Bulgaristan üniversiteleri iletişim konusunda, tercih etmeniz gereken en güvenilir adres; Anadolu Yurtdışı eğitim Danışmanlığı’dır. Uzman kadrosu ile Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere Bulgaristan üniversiteleri için gerekli belgeler, vize işlemleri, ulaşım seçenekleri, dil kursları, konaklama olanakları gibi önemli bilgileri, hızlı ve doğru bir şekilde sunmaktadır.