Bulgaristan Eğitim Danışmanlığı

egitim danismanligi bulgaristan

 

Bulgaristan, eğitim konusunda yaptığı atılımlar ile dikkat çeken ve binlerce yabancı öğrencinin tercihi olan bir ülkedir. Köklü bir ülke olan Bulgaristan, tarihsel zenginlik bakımından da ön plandadır. Bunun yanı sıra doğal güzellikleri ile beğeni toplayan Bulgaristan, öğrencilerin gözde ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bulgaristan’da üniversite almayı düşünen kişilerin mutlaka danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Bulgaristan eğitim danışmanlığı konusunda, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, dürüst ve hızlı hizmetiyle dikkat çekmektedir. Eğitim konusunda uzman kadrosu ile birlikte her türlü sorunuzu yanıtlayan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile en doğru hizmeti alabileceksiniz. Sektörde ki tüm gelişmeleri yakından takip eden Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile birlikte Bulgaristan’da bulunan okulların kayıt ve belge işlemleri ve ülkeye giderken edinmeniz gereken vize, konaklama, ulaşım gibi bilgiler sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Onlarca ofisi ile sizlerin her an yanı başınızda hizmet vermekteyiz.

Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi

Bulgaristan’da üniversite eğitimi almanızın büyük artıları vardır. Öncelikle Bulgaristan’da üniversite eğitimi için sınavlardan aldığınız puanlar önemli değildir. Yani bölüm tercihi yaparken sınava girmenize ve puanınıza göre tercih yapmanıza gerek yoktur. Bunun yanı sıra lisedeki not ortalamanız ya da liseden mezun olduğunuz alan gibi konular da önemli değildir. Yani Bulgaristan’da üniversite bölümü seçerken sadece hayallerinizi dinlemeniz ve bölümünüzü tercih etmeniz yeterlidir. Ön şartları tamamlayan ve resmi olarak kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler diledikleri üniversite bölümüne kayıt yaptırabileceklerdir.

Bulgaristan’da eğitim görmenin avantajlarından biri de üniversite ücretlerinin oldukça uygun olmasıdır. Ülkemizde ve birçok ülkede bulunan üniversiteler ile kıyaslandığında Bulgaristan üniversiteleri çok daha cazip ekonomik koşullar sunmaktadır. Kaliteli eğitimi, donanımlı sınıflar ve alanında uzman akademik kadrolar ile oldukça uygun şartlarla edinebileceksiniz. Böylece hayallerinizde ki mesleğe adım atmak için son aşamayı da geçmiş olacaksınız.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi gören kişilerin memnuniyetleri sosyal medyada ya da çeşitli forum sayfalarındaki yorumlara da olumu bir şekilde yansımaktadır. Ülkemizde her yıl binlerce genç Bulgaristan’da üniversite eğitimi görmekte ve bu öğrencilerin sayısı her geçen yıl artış göstermektedir.