Bulgaristan Üniversitesi

universitesi bulgaristan

 

Bulgaristan, yaklaşık 7,5 milyon nüfusa sahip olan Balkan Yarımadası ülkesidir. Gittikçe gelişen ülke 2007 yılında Avrupa birliği üyesi olmuştur. Bu gelişme ile birlikte ülkedeki özellikle birçok alanda olduğu gibi eğitim seviyesi yükselmiştir. Her yıl binlerce yabancı öğrencinin tercih ettiği Bulgaristan üniversitelerine ilgi özellikle ülkemizde her geçen yıl artmaktadır.

Bulgaristan’da yer alan üniversiteler, çağdaş bir şekilde eğitim imkanı sunmaktadır. Bulgaristan üniversiteleri özellikle Filibe, Sofya ve Varna olmak üzere ülkenin birçok bölgesinde yer almaktadır. Kaliteli eğitim anlayışı ile dikkat çeken Bulgaristan üniversiteleri, bölüm konusunda da birçok seçenek sunmaktadır. Geleceğin doktoru, eczacısı, mimarı, ekonomisti ya da aklınıza gelen diğer elit meslek gruplarından birine mensup olmak için Bulgaristan üniversiteleri gelişmiş sistemi ile sizleri beklemektedir. Ayrıca Bulgarca ya da İngilizce eğitimi almak kişisel gelişiminize önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Bulgaristan’da üniversite okuyarak hayallerinizi süsleyen mesleklere adım atma olanağı yakalayacaksınız. Bulgaristan üniversitelerini ülkemizde cazip kılan en önemli faktörlerden biri, lise mezunu olan herkesin istediği üniversiteyi ve bölümü okuyabilecek olmasıdır. Bulgaristan’da üniversite tercih ederken liseden mezun olduğunuz bölüm, sınavdan aldığınız taban puan gibi faktörler önemli değildir. Liseden mezun olduğunuz takdirde istediğiniz üniversite bölümünü tercih edebileceksiniz. Üniversitelerdeki akademik kadro yeterliliği, uygulamalı ders imkanı, sportif ve sanatsal faaliyetler ile Bulgaristan üniversiteleri eğitim dünyasının yükselen değeri olmaktadır.

Bulgaristan’da eğitim konusunda forumlarda ve sosyal medyada yer alan öğrenci yorumları genelde olumludur. Özellikle üniversitede eğitim kalitesi ve uygulamalı dersler için yeterli donanımlar dikkat çekicidir. Üniversite, meslek tercihi yolundaki en önemli adımdır. Üniversite tercihinizi geciktirmeden ve hayallerinizi ötelemeden Bulgaristan üniversitelerinde ki yerinizi almanız gerekmektedir. Bulgaristan’da eğitim konusunda doğru bilgileri almak son derece önemlidir.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi konusunda en doğru bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla alabileceksiniz. Kurulduğu günden itibaren dürüst hizmeti ilke edinen Anadolu yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yurtdışında eğitim görme konusunda her türlü bilgiyi edinebileceksiniz. Yurtdışı eğitim konusunda ulaşım, vize konusu, üniversite kayıt için gerekli bilgiler, konaklama gibi konularda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetinizdedir.