Bulgaristan Eğitim

universiteleri bulgaristan

Bulgaristan üniversiteleri eğitimi denince akla gelen ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Bulgaristan, eğitim konusunda sürekli gelişen bir ülkedir. Yaklaşık 7,5 milyon nüfusu bulunan Bulgaristan, oldukça köklü ve tarihi zenginlikler ile dolu bir ülkedir. Bunun yanı sıra doğal güzellikleri ile de ön plan çıkan Bulgaristan, 2007 yılında Avrupa Birliği üyesi olmuştur.

Bulgaristan üniversiteleri özellikle Filibe ya da diğer adıyla Plovdiv, Sofya ve Varna olmak üzere ülkenin birçok yerinde konumlanmış durumdadır. Kaliteli eğitim anlayışı ile dikkat çeken Bulgaristan üniversiteleri, kaliteli eğitimi uygun ekonomik şartlar ile sunmaktadır. Böylece Bulgaristan üniversiteleri özellikle maddi konularda ülkemiz ve diğer ülkelerdeki üniversitelerden ayrılmaktadır. Seçeceğiniz bölümü yabancı dil ile okumanın sizlere büyük katkısı olacaktır. Böylece üniversite eğitimi alırken kişisel gelişiminizi de ihmal etmemiş olacaksınız.

Bulgaristan üniversitelerine kayıt yaptırmak için sınav taban puanı ya da lisedeki not ortalaması gibi ön şartlar aranmamaktadır. Ayrıca bölüm tercihi yaparken lisedeki mezun olduğunuz alan da önemli değildir. Yani lisede örneğin, sözel alandan mezun oldunuz. Bulgaristan’da üniversite seçerken sayısal bölümleri dahi tercih edebilirsiniz. Bölüm tercihi tamamen size kalmış bir durumdur. Üstelik bu avantajları uygun fiyatlar ile sağladığınız düşünülürse Bulgaristan’da üniversite eğitiminin önemi bir kez daha ispatlanmış olacaktır.

Ülkemizdeki sınav ve üniversite yerleştirme sistemi ile hayallerinizdeki bölümleri seçmekte oldukça zorlanıyorsunuz. Bu noktada devreye giren Bulgaristan üniversiteleri, hayalleriniz ile eğitiminiz arasında köprü oluşturacaktır. Tüm bunların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de ön plandadır. Öğrenciler için düzenlenen spor turnuvaları da keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Gelişmiş ulaşım ve konaklama hizmetleri de Bulgaristan’ı üniversite eğitimi konusunda ön plana çıkarmaktadır.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi almaya karar verdiğinizde, bu üniversiteler ile ilgili doğru bilgilere erişmeniz çok önemlidir. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Bulgaristan üniversiteleri hakkında en doğru ve en güncel bilgileri edinebileceksiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda, kurulduğu günden beri kaliteli ve hızlı hizmeti ön plana çıkaran Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile aklınızda yer alan kayıt, ulaşım, vize, gerekli belgeler gibi her türlü soruya anında cevap bulabileceksiniz.