Bulgaristan Eğitim Bölümleri

bolumleri bulgaristan universiteleri

 

Hayallerinizde yer alan mesleğe sahip olmak için en önemli tercih, üniversite tercihidir. Seçeceğiniz bölüm, geleceğinizi şekillendirecek. Bu noktada Bulgaristan üniversiteleri bölümleri sizler için oldukça iyi seçenekler olacaktır. Bulgaristan’da bulunan üniversitelerde istediğiniz bölümleri okuma hakkına sahip olacaksınız.

Bulgaristan üniversiteleri özellikle Plovdiv yani Filibe, Sofya ve Varna olmak üzere ülkenin birçok bölgesinde yer almaktadır. Kaliteli eğitim anlayışı ile dikkat çeken Bulgaristan üniversiteleri, bölüm anlamında da birçok seçenek sunmaktadır. Geleceğin doktoru, eczacısı, mimarı, ekonomisti ya da aklınıza gelen diğer elit meslek gruplarından birine mensup olmak için Bulgaristan üniversiteleri sizleri beklemektedir. Üstelik tüm bu mesleklere ulaşabilmek oldukça ekonomik şartlarla sizlere sunulmaktadır. Ülkemiz ya da diğer ülkelerdeki üniversite fiyatlarını göz önüne aldığınızda Bulgaristan okullarında ücretler oldukça uygundur.

Bulgaristan üniversiteleri bölümlerini okumak için sadece lise mezunu olmak yeterlidir. Yani mezun olduğunuz alan ya da YGS-LYS gibi sınavlardan aldığınız puanlar önemli değildir. Hayalinizde hangi bölüm varsa o bölümü okuyabileceksiniz. Ayrıca konaklama anlamında da birçok imkana sahip olacaksınız. Her yıl ülkemizden binlerce yabancı öğrenciyi ağırlayan Bulgaristan üniversitelerinde hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Okullara yürüyüş mesafesinde yer alan yurtlarda uygun fiyatlar ile konaklayabileceksiniz. Son derece lüks imkanları olan bu yurtlarda öğrenciler için her türlü ihtiyaçlar düşünülmüştür. Okuma salonları, yemekhane, kafeterya, internet salonu gibi hizmetleri ile bu yurtlarda evinizdeki konforu yaşayabileceksiniz.

Bulgaristan üniversitelerinde okuma konusuna karar vermek için yardım almanız gerekmektedir. İnternette yer alan yanlış bilgiler, sizleri yanlış yönlendirebilmektedir. Bu noktada devreye Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı girmektedir. Kurulduğu günden bu yana eğitim ile ilgili her gelişmeyi takip eden Anadolu Yurtdışı eğitim Danışmanlığı, sizlere kaliteli hizmeti hızlı bir şekilde sunmak için büyük özen göstermektedir. Ülkemizde yer alan onlarca ofisi, uzman ekibi ile her an yanınızda olan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile başta gerekli evraklar olmak üzere, vize, konaklama, ulaşım gibi tüm konularda yardım alabileceksiniz. Bulgaristan üniversiteleri ile ilgili her türlü sorunuzda yanınızdayız. Konu yurtdışında eğitim ise rehberiniz Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olmalıdır.